Basın Bülteni 2019

Fotoğrafları, yüksek çözünürlüklü indirmek için önce ‘sağ klik’ yapıp “yeni sekmede aç!” deyin. Sonra ilgili sayfadaki fotoğrafı bilgisayarınıza indirin..

100. YIL’DA SAMSUNA VOSVOS ÇIKARTMASI

 

Türkiye’nin Vosvosları Samsun’da Buluşuyor
Atatürk ve silah arkadaşlarının, Samsun’a, Kurtuluş mücadelesinin ilk adımını attığı 19 Mayıs 1919’un 100. yılında Türkiye’nin bütün vosvosları Samsun’da buluşuyor.
17-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Batıpark etkinlik alanında kutlanacak “6. Samsun 19 Mayıs  Vosvos Şenliği” bu yıl her yıl olduğundan çok daha fazla vosvosa ev sahipliği yapacak.
Çeşitli şehirlerden yollara düşüp Samsun’da buluşan 200’ civarında vosvos, üç gün boyunca Samsun Halkı ile birlikte çeşitli etkinliklerle Atatürk’ün Samsun’a çıkışını ve ‘Kurtuluş’u kutlayacak.

Etkinliğin en önemli bölümü olan Kurtuluş Yolu’nda ‘Vefa Seyri’ bu yıl yine Samsun ve diğer illerden Samsun’a gelen Motosiklet Kulüplerinin de katılımı ile yapılacak.

KİMLER DESTEKLİYOR
Etkinlik, SAMVOS organizasyonunda,
– Samsun Büyük Şehir Belediyesi,
– Samsun Gençlik ve Spor Müdürlüğü,
– Atakum Belediyesi yanında, çeşitli kurum ve esnaf  destekleriyle gerçekleştirilen şenliğin açılış seromonisi 18 Mayıs 2019’da saat 10:00 da yapılacak.
Konvoy Seyri
Ardından, saat 11:00’de bir  PROTOKOL KONVOYU düzenlenecek, Samsun Valisi Osman KAYMAK ve beraberindeki protokol heyeti, kendi kullanacakları üstü açık vosvoslar ile bir şehir turu yapacaklar.
Bu turun ardından Şenliğin klasik Kurtuluş Yolu konvoy seyri başlayacak.
18 Mayıs saat 12:30 Araştırma Hastanesi önünde buluşarak oluşturulacak büyük  Vefa Konvoyu, diğer araç kulüpleri ve Halkın da özel araçları ile katılımı ile bu yıl Kurtuluş Yolu’ndan Kavak ilçesine kadar sürecek. Kavak Atatürk Parkı’nda yapılan bir karşılama töreni sonrası Ankara yolundan dönecek araçlar, Atakum sahil konvoyu sonrası Batıpark’a ulaşacak.

Geceleri eğlenceler..
Samvos (Samsun Vosvos Kulübü) tarafından düzenlenen etkinlik boyunca geceleri, Halkın da katılımı ile Batıpark Kamp Alanı’nda, araç ve çadırlarında konaklayarak, konserler, oyunlar ve çeşitli kamp etkinlikleri, hediye çekilişleri ile kutlama yapacak,  Kurtuluş Yolu’nda Vefa Seyri’ni,  Büyük Şehir Belediyesi tarafından replikası yaptırılan Atatürk’ün 1908 Model Londo otomobili öncülüğünde  Atatürk posterleri ve bayraklarla donatılmış klasik vosvoslar ile gerçekleştirecekler.

Samsun Büyük Şehir Belediyesi’nin açık hava müzesi haline getirdiği 89 kilometrelik ‘Kurtuluş Yolu, güzergahı üzerinde çeşitli noktalarda Samfad Samsun Fotoğrafçılar Derneği üyeleri. fotoğraf etkinlikleri gerçekleştirecek.  Atatürk posterleri ve Bayraklarla süslenmiş araçlar yol boyunca  renkli görüntüler oluşturacaklar.

Konuklara Samsun gezisi
Etkinliğin son günü olan 19 Mayıs Pazar günü bir ‘Atatürk Gezisi’ organize edildi.. Çeşitli şehirlerden gelen konuklarla birlikte, Büyük Şehir Belediyesine ait gezi otobüsleri ile Onur Anıtı, Doğupark üzerinden Bandırma Gemisi ve Atatürk ve arkadaşlarının Samsun’a çıktığı Tütün İskelesi turu yapılacak. Öğleden sonra konuklarla 100’cü yıl şenliğinde buluşmak üzere vedalaşılacak.

Samvos Onursal Başkanı Karikatürist Bülent Çelik, Bu yıl şenlik gecelerinin her yıl olduğundan daha hareketli geçeceğini belirterek, “Önceki yıllara göre daha büyük bir sahne kuruyoruz. İki gece boyunca konserler ve sürpriz etkinliklerimiz var. Samsun’un yerel grupları sahne alarak katılımcıları coşturacaklar. (Gurup bilgileri Program Sayfasında) Etkinliğimize tüm Samsun halkını bekliyoruz!” dedi.
Dernek Başkanı Ümit Suluova, “Vosvoscu olmak için mutlaka bir vosvosunuz olması şart değil, ruhunuzun vosvoscu ruhu olması çok daha önemli. Doğaya, çocuğa, kadına., engelliye yönelik farkındalık yaratacak etkinliklere gönüllü destek veriyorsanız vosvoscu ruhuna sahipsiniz demektir!” diyerek, “Samsunluları bu canlı, mutluluk verici  vosvos sergisini izlemeye davet ediyoruz!” diye konuştu. Samvos Genel Sekreteri Haluk Özmen ise “Büyük Kurtuluş Konvoyumuza eşlik edecek araçların tam 12:30’da Araştırma Hastanesi önünde olmalarını bekliyoruz”! dedi.

Şenlik afişi için tıklayınız! Şenlik Afişi indir!
100. Yıl özel Şenlik Klişesi için tıklayınız! 100.Yıl Klişe indir!
Şenlik Programı için tıklayınız. Şenlik Programı indir! >>

Fotoğrafları yüksek çözünürlüklü indirmek için önce sağ klik>> Yeni pencerede aç>> Kaydet

 

 

 

Şehre mutluluk hormonu saçan konvoy..

 

Samvos_logo

 

Logoyu PDF olarak indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız!
Samvos_logo