Anasayfa

 

GİRİŞ:

Kente mutluluk hormonu saçan konvoylar!

Bilim adamlarının ortak saptaması şu:

Dünyanın neresinde olursa olsun, balonlarla, bayraklarla süslenerek rengarenk  görüntüleri ve sevimli çizgileri ile arka arkaya yollara dizilen Vosvos’lar halkın -özellikle de çocukların ve gençlerin- büyük ilgisini çekiyor..

Bu pozitif elektrik yüklü konvoyu oluşturan araçlar, sadece onları kullananların değil geçtikleri caddelerin, meydanların, bulundukları ortamın da mutluluk hormonunu yükseltiyor, etrafa yoğun pozitif enerji saçıyor ve  önünden geçtiği kaldırımlarda, hiçbir araç trafiğinin yaratamayacağı, istisnasız gülümseyen bir seyirci kitlesi bırakıyor..
İnsanları mutlu ediyor..

Bunalmış kent insanına anlık da olsa bu hoşluğu yaşatmak, Vosvos’cular kadar kentin ileri gelenleri, iş adamları ve  yönetenleri için de zevkli bir ‘mutluluk yatırımı.’
Belki de döngünün başlangıcındaki kelebek etkisi bu!. Mutlu olan insan üretiyor, mutlu olan insan seviyor.. Üreten ve seven mutlu oluyor..

Etkinliğin ikinci gecesi, Batıpark’tan gökyüzüne yüzlerce dilek feneri salacak olmamız bu etkiyi yaratma umudunun naif beklentisi değil mi?..


AMAÇ:
SAMSUN; daha fazla tanıtımı hak eden bir ATATÜRK Şehri..

19 Mayıs 1919 Türkiye için kurtuluş kıvılcımının çakıldığı tarih.  Samsun ise bu kıvılcımın kendisi.

Türkiye’nin dört bir yanındaki  Vosvos Kulüplerini oluşturanlar istisnasız Atatürk sevdalılarından oluşuyor.  İki Yüz’e yakın Vosvos ile  iki günlüğüne Samsun’un misafiri olacak çeşitli illerin Kulüp üyeleri

Vosvos’cular, Atatürk sevdalısı bu kurtuluş kentinin; bu gün onun anısını Kurtuluş Yolu’ndan Bandırma Gemisi’ne, Tütün İskelesinden müzelerine, heykellerine nasıl yaşattığını mutlaka oralarda soluk alarak görmeli.

Her biri bir turizm elçisi olan Kulüp Üyeleri, gittikleri yerlerde önemli bir turizm destinasyonu haline gelme başarısını göstermiş Samsun’un potansiyel tanıtım gönüllüsü olmalı. Samsun’dan Birer fahri Samsun’lu olarak ayrılmalı.. Bunu sağlamak, gelen misafirlerin mutlu ayrılmasını sağlamak, başta SAMVOS olmak üzere hepimize düşüyor.

TANITIM:
Yerel ve Ulusal Basın için en güzel görüntüler Vosvos şenliğinde..

Vosvos konvoylarının renkli ve sevimli görüntüleri, haber ekranlarını ve sayfalarını didaktik akışın soğuk etkisinden kurtarmak isteyen medya için her zaman bir can simidi olmuştur..

Basın bültenleri ve yapılacak tanıtım çalışmaları sonucu yerel ve ulusal basının, kameraları, rengarenk şenlik araçlarının üzerinde olacak.

Şenlik günleri boyunca Kuş Cenneti’nden Kurtuluş Yolu’na yapılacak seyir ve etkinlikler yerel ve ulusal medya tarafından takip edilecek.

Bu iki günlük süre içerisinde hiç kuşkusuz, Samsun Tanıtımı için, birkaç fuara katılma etkisinde bir tanıtım etkinliği gerçekleştirilmiş olacaktır.

Gülen yüzleri ve ve araç pencerelerinden coşkuyla sallanan elleri ile tüm Vosvos’cular, etkinlik süresince bu eğlenceli rollerinin bilinci ile çevrelerine mutluluk dağıtacaklardır.

Her geçen yıl daha fazla destek ve katılım ile gelecekte daha büyük şenlikler gerçekleştireceğimize gönülden inanıyoruz.