SAMVOS SAMSUN’A ÇIKIŞI CANLANDIRDI

VOSVOSCULAR SAMSUN’A ÇIKIŞI CANLANDIRDI

Samsunlu Vosvoscular, Samsun’un onur ve gurur gününün 102. yıl dönümünde, Atatürk ve Silah arkadaşlarının Bandırma Vapurun’dan  Samsun Tütün İskelesi’ne ilk adımlarını attıkları anı, kostümleri ile canlandırdılar ve ardından vosvosları ile konvoy halinde bir şehir turu düzenlediler.

Tiyatral hazırlığı, ekibi ile birlikte Tiyatrocu Avni Rakop ve Samvos üyelerinin gerçekleştirildiği organizasyonda, pandemi tedbirlerine uygun bir düzenleme ile oluşturulan vosvos konvoyuna, Samvos üyeleri yanında bölge il ve ilçelerinden gelen sınırlı sayıda vosvoscu katılım sağladı. 

 

Samsun Valiliği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Anma Programı çerçevesinde, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan,  Samsun Valisi Zülküf Dağlı,  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Samsun Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve protokolün de, üstü açık bir otobüs ile eşlik ettiği konvoya katılanlar, belirlenen güzergah boyunca balkon ve pencerelerinden kutlamalara coşkuyla yanıt veren vatandaşları selamladılar.

 

Tütün İskelesinden, balon ve bayraklarla süslenmiş olarak şehir turuna başlayan konvoy, Gençlik Parkı, Bulvar, Çiftlik Caddesi ve 56’lar üzerinden geçişini sürdürerek Sevgi Kafe’de son buldu.

 

Samvos Onursal Başkanı ve Pencere Gazetesinin Karikatüristi Bülent Çelik: 

Pandemiden önce gelenekselleştirdiğimiz, 4 gün ve gece boyunca süren Samsun 19 Mayıs Vosvos Şenliklerini özlediklerini belirterek: 

“100. Yıl’da 6.sını kutlayabildik. Türkiye’nin her yerinden Samsun’a davet ettiğimiz 200’ün üzerinde Vosvos tutkunu ile 4 gün boyunca, gece gündüz, konser ve etkinliklerle kutladığımız klasik ‘Samsun 19 Mayıs Vosvos Şenliği’ne yeniden kavuşmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.
Samvos Başkanı Ümit Suluova da: “Bu gün Samsun’un en onurlu ve en gururlu günü. Gönül isterdi ki, önceden olduğu gibi Türkiye’nin bütün vosvoscuları ile birlikte bu yolları doldurup ATA’yı ve Samsun halkını selamlayalım. Ancak Pandemi nedeniyle bu hevesimizi gelecek yıla erteliyor, töreni ve konvoyu kısıtlı bir katılımla da olsa gerçekleştirebildiğimiz için buruk bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Dron çekimleri için Enes Abanoz’a teşekkürlerimizle..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir