ÇOCUKLAR BALKONLARDA VOSVOSLAR YOLLARDA

Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Vosvos Kulübü (SAMVOS)  tarafından  düzenlenen 23 Nisan selamlama konvoyunda, vosvoslar, balkon ve pencerelerindeki çocuklarla selamlaştı.

23 Nisan’da sokağa çıkma  yasağı olması nedeniyle, özel izinle Atakum caddeleri boyunca, müzik ve klasik korna sesleri eşliğinde, balonlar ve bayraklarla süslenmiş olarak ağır ağır yol alan vosvoslar, bir süredir sokağa çıkamayan çocuklara, uzaktan da olsa mutluluk saçtı.
Çocuklar, evlerinin önünden geçen bu sevimli konvoya, aileleriyle birlikte, balkon ve pencerelerinden bayrak sallayarak coşkuyla eşlik ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve il Milli Eğitim Müdürü’nün de içinde bulunduğu üstü açık protokol otobüsü vosvosların arkasından halkı selamlayarak konvoya eşlik etti.

Samvos Onursal başkanı Bülent Çelik: “Her araçta bir kişi kuralına uyarak, sosyal mesafemizle, maskelerimizle hijyene azami dikkat göstererek katıldığımız bu etkinlik, belki de bundan böyle yapılabilecek toplu etkinliklerin formatı konusunda bir örnek teşkil edecek!” dedi.

Samvos Kulübü Başkanı Ümit Suluova; Atatürk şehri Samsun’dan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yılında sadece Atakum, Samsun, Türkiye değil, tüm dünya çocuklarına sevgi ve selam gönderiyoruz. İçinde çocuk olmayan vosvosun gönlü  şen değil ama neylersin. Bir süre evde kalmaya mecburuz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir