LÖSEV SAMSUN OFİSİ AÇILDI

21 Yıldan bu yana Lösemili çocuklara ve kanser hastalarına umut olan, bu gün 40 bin hasta ve ailesine hizmet sunan LÖSEV’in 9. şubesi Samsun’da sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı bir törenle açıldı. Açılış töreni için sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen çeşitli STK üyeleri, LÖSEV bayrak ve flamalarıyla süslenmiş SAMVOS üyelerinin oluşturduğu eğlenceli bir VOSVOS konvoyu ile şehri boydan boya katederek törenin yapılacağı şubenin önüne geldiler.

Samsun Ofisinin açılışı, LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR, Atakum Belediye Başkanı Cemil DEVECİ’nin de yer aldığı geniş bir davetli kitlesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

LÖSEMİ DEĞİL BİZ GÜÇLÜYÜZ

LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya ÜNVER, açılış konuşmasında: “LÖSEV’in, bir ile şube açması’ demek, o ildeki kanserli hastalarla kucaklaşması anlamına gelir. Ancak artık sadece hastalıkla mücadele eden değil, önlem alan bir faaliyet içerisindeyiz. Örneğin, Canım Kardeşim Dersevi’nde  hastalık süresince eğitimleri aksayan çocuklar için üç yıllık bir destek eğitimi sağlıyoruz. Ailelerin bu zorlu süreci daha iyi sürdürebilmeleri için LÖSEV Anne Atölyemizi açtık. Sağlıklı ve doğru beslenme için LSM Dükkanı’mız yine burada faaliyette. Lösemi değil, biz güçlüyüz. Kansere boyun eğmeyi LÖSEV 21 yıl önce kurulurken reddetmiştir.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR ise yaptığı konuşmada: “Başta kentleşme, kontrolsüz sanayileşme ve kötü beslenme sonucu oluşan kanser hastalığı, Karadeniz Bölgesi’nde Türkiye ortalamasının iki misli üzerinde gerçekleşiyor. LÖSEV’e Samsun’da şube açmaları nedeniyle özel olarak teşekkür ediyorum. Çok ulu bir iş yapıyorsunuz. O yavrular bizim geleceğimiz. Sosyal İşler Daire Başkanlığımız ile teması kesmeyin.  Çocuklara ve büyüklere sağlıklı alanlar üretmeye yönelik daha önce yapılan yatırımlar arttırılarak sürdürülecek. Doğu Park’a Türkiye’nin en güzel çocuk şehrini kuracağız.” dedi.

Lösemi ile mücadele eden ve lösemi ile yaptıkları savaşı kazanmış çocukların oluşturduğu Lösev Çocuk Korosu’nin dinletisi ardından kurdela kesme töreni ile LÖSEV Samsun Ofisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

KANSERİ YENMEDE MUCİZE BAŞARI % 90

Hayırseverlerin bağışları ile 21 yıldan bu yana binlerce çocuğun hayata tutunmasını sağlayan LÖSEV bünyesindeki LÖSANTE’ hastanesinde kanseri yenme oranında %90 ile büyük bir başarı sağlandığı biliniyor.

LÖSEV’in Samsun il sorumluluğunu Berrin BULUTAY sürdürecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir