Basın Bülteni Kabaceviz

“TERTEMİZ KABACEVİZ” ETKİNLİK DUYURUSU

Değerli Basın Mensubu,

Güzel Samsun’umuzun, eşsiz doğal destinasyonlarından birisi olan Çarşamba’ya bağlı “Kabaceviz Şelalesi” çevresinde yaptığımız inceleme gezisinde, bu ender güzellikteki cennet köşesine, bu olağanüstü doğal zenginliğe aşık olurken, civarda, bazı duyarsız piknikçi ziyaretçiler tarafından düşüncesizce atılıp saçılan çöp manzaraları karşısında, kentimiz ve insanımız adına son derece derin bir üzüntü duyduk.

BASIN BÜLTENİ

Çöp araçlarının inemediği, sadece yaya gidilebilen şelale çevresinde, o değerli atmosfere layık temizliğin yolunun “kirletmemekten” geçtiği inancındayız.

 

SAMVOS olarak, özellikle “yerel basın aracılığı ile Samsunlu hemşerilerimiz nezdinde bir farkındalık yaratmak, dikkat çekmek amacıyla, 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü tüm üyelerimizin katılımı ile “TERTEMİZ KABACEVİZ!” isimli bir ÇEVRE TEMİZLİĞİ ve ardından bir PİKNİK etkinliği gerçekleştireceğiz. 

 

Vosvos konvoyu ile ulaşacağımız bölgede, çöp poşetlerimizi, eldivenlerimizi, koku maskelerimizi ama en çok da VOSVOS’çu duyarlılığımızı kuşanarak yapacağımız bu etkinlik; bu cennet köşenin ziyaretçisi olacak hemşerilerimizin “temiz bırakma!” konusundaki farkındalıklarını arttırmayı amaçlamaktadır.

 

Bildiğiniz gibi, bir bölgenin ‘turizm merkezi’ sayılması ve bu bölgede turizmin gelişmesi, bölgede bulunan ‘destinasyon’ yani “uğrak yeri” sayısı ile doğru orantılıdır.
Çevresinde uğranmaya, görülmeye, ziyaret edilmeye değer, korunmuş ve cazip halde tutulmuş noktalar bulunan bölgeler ve onları koruyanlar prestij ve saygı kazanırlar.
Bu saygıyı arttırmaya ve korumaya yönelik etkinliğimize sizin de destek vermek isteyeceğinize inanıyoruz.


Etkinlik Yeri: Kabaceviz Şelalesi (Tekkeköy’den 25 km)
Etkinlik Tarihi: 31 Ağustos 2019 Cumartesi Saat 13:30
Konvoy Hareket: Lovelet Önünden Saat 12:00

 

Bilgi: Bülent Çelik : SAMVOS Onursal Başkanı : 542 736 89 72
Ümit Suluova : SAMVOS Başkanı : 543 664 71 52

Haluk Özmen : SAMVOS Genel Sekreteri : 531 302 95 86

BASIN DUYURUSU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir