BÜYÜK KURTULUŞ YOLU KONVOYU

Bu yıl 6.sını gerçekleştireceğimiz “Samsun 19 Mayıs Vosvos Şenliği” 17-19 Mayıs tarihlerinde (Cuma-Cumartesi-Pazar) Batıpark’ta gerçekleştirilecek.
Bu şenlik çerçevesinde, 18 Mayıs Cumartesi günü Kurtuluş Yolu’nda büyük bir araç konvoyu planladık.

19 Mayıs’ın 100’üncü yılında Samsun halkının kendi araçları ve diğer araç kulüplerinin üyelerinin, araçlarıyla katılımı ile,  Büyük kurtarıcı Atatürk ve silah arkadaşlarına şükran ve vefa duygularımızı ifade etmek amacıyla yüzlerce araçtan oluşacak, büyük bir ‘VEFA KONVOYU’  gerçekleştireceğiz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Açık Hava Müzesi haline getirilmiş olan  ‘Kurtuluş Yolu’nda, bu kez sadece vosvos’ların değil, Samsun halkı ile birlikte , bayraklarla, balonlarla süslenmiş araçlarıyla tüm otomobil kulüplerinin araçlarının motor sesleri duyulacak.
Bu, 100’üncü yıla özel konvoy’un görüntüleri fotoğraf kulüpleri üyeleri tarafından fotoğraflanacak, dronlarla ve kameralarla çekilecek. Bu görüntüler albümleştirilecek ve oluşturulacak albüm bu sayfalarda yayınlanacak..
Bu anı değeri yüksek etkinliğe, “Ben de oradaydım!” demek isteyen bütün vatandaşlarımızı, bayraklarla, balonlarla donattıkları araçlarıyla çoluk çocuk hep birlikte bekliyoruz.

Konvoy Programı:
18 Mayıs Cumartesi günü tüm araçlarla buluşma noktamız Araştırma Hastanesi Önü.  (Kadıköy, Barış Bulvarı)
Burada buluşma saatimiz: 11:30
Batıpark’tan hareket edecek olan Türkiye’nin dört bir yanından gelen Vosvos Kulübü üyelerinin, Motorsiklet Kulübü üyelerinin  Batıpark’tan hareket saati 11:00

Araştırma Hastanesi önünde buluşma ve tüm diğer araç kulüpleri ve Samsun Halkı’nın  birlikte Büyük VEFA KONVOYU ile Kurtuluş Yolu’na doğru hareket saati : 12:00

Kurtuluş Yolu’nda verilecek mola esnasında, tüm araçların, park halinde ve hep birlikte gaza basarak,  “Kurtuluş gazilerine SES VER!” eylemi sonrası Çakallı üzerinden Kavak’a kadar sürecek konvoy, Kavak ilçesinde kısa bir karşılama seremonisinden sonra Ankara yolu üzerinden geri dönülerek Batıpark’ta son bulacak. Dönüş yolunda Dileyen katılımcılar vosvoslarla birlikte Batıpark’taki şenlik alanına dönerken dileyenler Çakallı’da ünlü melemencilerde bir ‘melemen molası’ verebilecekler..
KONVOY’A BÜTÜN HALKIMIZ DAVETLİDİR..

Samvos’un bir özet tanıtım sunumunu ve bu büyük çağrıyı bu sunumda izleyebilirsiniz.
Samvos1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir