Samvos; 40. Vodafon İstanbul Maratonunda İyiliğe Koştu

Samvos’u temsilen koşuya katılan arkadaşlarımız, başta Samvos Genel Sekreteri Haluk Özmen ve hem Samvos hem de Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Samsun’da bulunan gençlik merkezi, İğne Deliği Gençlik Merkezi üyesi olan Doğukan Turap ve Duygu Turap 10 km’lik koşuda her iki kurumu da layıkıyla temsil ettiler.

11 Kasım 2018 tarihinde 40. kez gerçekleştirilen Vodafon İstanbul Maratonu (Eski adı Avrasya Maratonu) yüzlerce grubun oluşturduğu binlerce koşucunun katılımıyla Asya Avrupa arasında yapılan tek koşu olarak çok boyutlu ve renkli bir etkinlik olarak gerçekleştirildi.

İyilik Peşinde Koşmak
Koşucularımız, bir yandan Asya’dan Avrupa’ya koşarken öte yandan, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın bir projesi olan “İyilik Pesinde Koş” projesinin de katılımcısı olarak, tasarladıkları yardım programına bağış toplama çalışması yaptılar.

Gençleri desteklemek için koştuk
“Samvos olarak, Toplum Gönüllüleri Vakfı adına koştuk ve bağış topladık!” diyen Özel Çocuklar Sınıf Öğretmeni Doğukan Turap, “Gençleri desteklemek ve daha fazla projede yer alabilmelerini sağlamak adına koştuk. Aynı zamanda bu gençlerle birlikte gittiğimiz ve çalışmalarda bulunduğumuz köy okulları var. Dokunmaya çalıştığımız öğrenci ve engelli öğrenci hayatları var. ” dedi.

Doğukan Turap Bağış Destek Linki:
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31470

Haluk Özmen Bağış Destek Linki:
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31666

Serkan Noyan Bağış Destek Linki:
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31897

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir