Atatürk’ü Bandırma Vapuru’nun önünde andık.

Samvos; 10 Kasım 2018’de, Atatürk’ün’ milletinin gönlündeki ebedi makamına geçişinin 80’inci yılında, O’nu, Bandırma Vapuru’nun önünde andı. Ordu’dan gelen liseli gençler ve Doğupark çalışanları ile bir araya gelen Samvos üyeleri, saat tam dokuzu beş geçe birlikte bayrak açarak sirenlerle birlikte saygı duruşunda bulundular ve ardından İstiklal Marşı’nı okudular.
Törenin ardından bir açıklama yapan Samvos Başkanı Ümit Suluova, 3. yıldır 10 kasım anma törenini Bandırma Vapuru önünde halk ile birlikte yaptıklarını belirterek, “Bundan böyle de, On Kasım’larda  Atatürk’ü anmaya, yüce Atatürk’ü Samsun’a getiren ve kurtuluşun sembolü olan Bandırma Vapuru önünde,  bu meydandaki anıt önünde Türk bayrağını açarak, daha yüksek katılımlarla devam edeceğiz” dedi..

Anma töreninde hazır bulunan Samvos Onursal Başkanı Bülent Çelik;
“Atatürk girdiği hiç bir savaşı kaybetmedi. Ölümünün üzerinden seksen yıl da geçse, yüz seksen yıl da geçse, Atatürk ile güres yapmaya kalkanların hiç ama hic kazanma şansının olmadığından her 10 Kasım’da bir kez daha emin oluyorum. Çünkü Atatürk sevgisi parayla, pulla, çıkarla ilişkili bir sevgi degil.” dedi.

On Kasım’da, özellikle de Atatürk’ü anma saatinde, diğer milli günlerde ücretsiz olan Bandırma Vapuru önündeki meydana girişin müze giriş ücretine tabi olması girenlerin tepkisini çekti.
Dikkatten kaçan bu konuyu, gerekli hassasiyetin gösterilmesi için Atatürk konusunda duyarlılığını bildiğimiz, Büyük Şehir Belediyesi’nin dikkatine sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir