Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. Yılını Sürmeli Köyü’nde ve Ordu’da Kutladık

Samvos, 29 Ekim 2018 kutlamalarına bir gün öncesinden başladı.
Sürmeli Organik Köyü olarak bilinen Bafra’nın ünlü mübadil köyünde yapılan Cumhuriyet kutlamalarına Samvos üyeleri de katılarak destek verdiler. Sürmeli Köyü Muhtarlığı ve Sürmeli Köyü Derneği’nin bu yıl 8. kez birlikte düzenlediği kutlamalara Samvos,  2. Başkan ve Genel Sekreter Haluk Özmen’in koordinasyonunda katılım gerçekleştirdi..


Etkinlik, Samsun Batıpark’ta vosvosların buluşması ile başladı.  Atakum sahil yolundan konvoy geçişi ile Bafra’ya hareket edildi.  Bafra girişinde, Sürmeli Organik Köy temsilcileri Samvos’u otomobilleriyle karşıladılar.

Bayraklar ve posterlerle süslenmiş otomobillerle birlikte yapılan Bafra konvoy seyri sorası Bafra Cumhuriyet Meydanı’nda Halk oyunları ekibi, davul zurna eşliğinde  gösteriler yaptılar. Sonrasında konvoy önde vosvoslar olduğu halde Sürmeli Köyü’ne hareket etti. Akşam, Sürmeli Köyü Ortaokulu bahçesinde yapılan kutlama ve eğlencelere  Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü Konser Gurubu renk kattı.

Şenliğe Kıbrıs Gazileri de katıldı. Samvos Genel Sekreteri Haluk Özmen Gazilerle birlikte resim çektirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın birer konuşması ile süren şenlik, etli pilav sunumu ardından eğlencelerle devam etti.

Altınova Yerel Haber gazetesinde genç gazeteci kardeşimiz Furkan’ın  etkinlikle ilgili haberini izlemek için tıklayın..>>

 

Ordu 29 Ekim Kutlamalarında Başkan düzeyinde temsil
Samvos, Ordulu vosvoscuların tertiplediği kutlamalara başkan düzeyinde bir temsil ile katılım sağladı. Samvos Başkanı Ümit Suluova Etkinlikte Samvos’u temsilen Ordulu vosvoscularla birlikte oldu.

Ordu’da 27 Ekim’de başlayan coşkulu kutlamalar, 29 Ekim günü yapılan konvoy ile sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir