Vosvoslar Oryantiring Yarışmalarında Öğrencilerle Buluştu

Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen ve Oryantiring Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Serkan KALKAN (Adventure Park-Samsun) organize edilen Oryantiring Yarışmaları, 30 Mayıs Çarşamba günü Samsun Batıpark’ta yapıldı. SAMVOS Üyesi bir grup da  Vosvos’ları ile  bu zorlu müsabakada öğrencilerin yanında oldu.

Bisiklet, Kano ve Patika branşlarında yarışan sporcular çekişmeli ve bir o kadar da eğlenceli bir yarışma deneyimi yaşadılar.

Batıpark Tören Alanı, Batıpark Kanalı ve Amazon Kafe çevresinde gerçekleştirilen etkinliğin rengini Vosvoslar ve ATV’ler oluşturdu.  Yarışmacı Öğrenciler ATV ve Vosvoslarla hatıra fotoğrafı çektirerek yarışma heyecanını bastırmaya çalıştılar.


Serkan Kalkan Oryantiring Federasyonu Samsun İl Temsilcisi ve Adventure Park kurucusu

Samsun Oryantirink il temsilcisi Serkan KALKAN, Her yaştan gurupların yapabileceği Oryantrink sporunun özellikle de çocuklar için sayılmaz yararları olan bir etkinlik olduğunu belirtti. Oryantiring’in  çocukların ekip çalışması yeteneklerini, insiyatif kullanma ve karar verme kabiliyetlerini geliştirmesi yanında dayanıklılık ve denge gibi bedensel gelişimlerini de hızlandıran zevkli, eğlenceli, hareketli bir spor olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir