23 Nisan’ı Kavak Emirli Köyünde Kutladık

Samvos; Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Samsun’da bulunan gençlik merkezi İğne Deliği Gençlik Merkezi le birikte, “Gençlerle iyilik her yerde” sloganıyla Kavak Emirli Köyü Orta Okulu öğrencileri ile birlikte 23 Nisan kutlama törenlerine katıldı.

30’a yakın köyün taşımalı okulu olan ve 130 öğrencisi bulunan Emirli Orta Okulu’nun bir özelliği de Kavak bölgesinde “Özel Öğrenci”lere ait tek sınıfa sahip olan okul olması.
23 Nisan kutlamalarında, öğretmenleri Doğukan Turap ve Halit  Öztürk’ün çabalarıyla bu özel öğrencilerin de önemli bir rolü vardı. Bu özel sınıf öğrencileri Müzik eşliğinde mükemmel ve eğlenceli bir gösteri sundular.

Okul’un anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı gösterilerle başlayan kutlamalar diğer sınıfların da hazırladıkları çeşitli gösterilerle ve yarışmalarla izleyenlere eğlencele ve duygulu anlar yaşattı.

Törene katılan “İğne Deliği Gençlik Merkezi” gönüllüleri, hem okul bahçesine kurdukları orkestra ile öğrenci ve köylülere bir konser ziyafeti çektiler hem de getirdikleri boya ve fırçalarla okul merdivenlerinden duvarlarına kadar okul çevresini rengarenk boyadılar.

Samvos Onursal Başkanı Karikatürist Bülent Çelik ve Haluk Özmen, Okulun özel sınıfı ve yemekhane duvarlarına karikatürler çizip İğne Deliği Gençlik Merkezi üyesi gençlerle birlikte boyadılar.

İl, ilçe ve okul düzeyinde yapılan resim yarışmalarında ödül alan öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

Güzel ve güneşli bir havada kutlanan 23 Nisan öncelikle çocukların ama katılan herkesin mutlu  olduğu bir havada sona erdi.

Okulun özel öğrencileri kutlamalara hazırladıkları eğlenceli gösterileriyle katıldılar.
Anasınıfı öğrencilerinin gösterileriyle başlayan kutlamalar diğer sınıfların gösterileriyle sürdü.
İğne Deliği derneği gençleri okulun etrafında boyama çalışmaları yaptılar.
Karikatürist Bülent Çelik özel öğrenci sınıfı ve yemekhane duvarlarına eğlenceli karikatürler çizdi.
Ödüller dağıtıldı..

          

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir