29 Ekim’de Yollara ATA yazdık

“29 Ekim’de SAMVOS olarak, SAKOFF (Samsun Arama Kurtarma Offroad Kulübü) ile ortaklaşa farklı bir etkinliğe imza attık.
Samsun caddelerine, Vosvos ve offroad araçları ile ATA yazdık.
Cumhuriyet Bayramının 94. yılı kutlama etkinliği olarak bir önceki akşam ADD Samsun Şubesi’nin fener alayı’na katıldık. 29 Ekim günü Çorum’dan ve Merzifon’dan   da etkinlik için Samsun’a gelen arkadaşlarımızla birlikte farklı bir etkinliğe imza attık. Türkiye’de ilk kez yapılan bu etkinlik Dron çekimleri ile görüntülendi.. Etkinlikte konvoydaki araçlardan 30 kadarı, daha önceden planlanan bir düzende hareket halindeyken tek sıra konvoy düzeninden uygun noktalara hareket ederek ATA yazdılar..
Konvoy, daha sonra bayraklarla ve balonlarla süslenmiş araçlarla Samsun’un bir ucundan diğer ucuna, beğeni ile izlenen bir seyir gerçekleştirdi.
Atakum sahilinden devam eden seyir, evlerinin pencerelerinden bayrak sallayarak konvoyu selamlayan Samsunlulara ilginç tonlardaki klaksonlarıyla karşılık veren vosvoscuların bu etkinliği Atakum Marina’da son buldu.
ATA’nın iki A harfi vosvoslar tarafından oluşturulurken, T harfini Ofroad kulübü araçları oluşturdu. Araçlar kısa bir bir süre de olsa bu düzende seyrini sürdürdü..
29 Ekim konvoyu’nda Vosvoslar samsun caddelerinde..

Samsun’da Görkemli Bir Fener Alayı
28 Ekim 2017 akşamı, ADD Samsun şubesi tarafından, herkesin katılımına açık bir fener alayı düzenlendi. 18:30 da DSİ önünden başlayan fener alayı, davul zurnalar eşliğinde yedisinden yetmişine, Cumhuriyet’e ve Atatürk’e duyarlı Samsunlular’ın  katıldığı coşku dolu bir kortejle Çiftlik Caddesi üzerinden devam etti.
Çevre esnafın, kortej önlerinden geçerken sonuna kadar açtıkları İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı melodileri eşliğinde  süren neşeli yürüyüş Cumhuriyet Meydanı üzerinden Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı Tütün İskelesine kadar devam etti. Samsun Emniyetinin de yer yer trafiği durdurarak eskort desteği sağladığı yürüyüş  Tütün İskelesinde yapılan teşekkür konuşması, çekilen halaylar ve oyunların ardından katılımcıların dağılması ile son buldu.

Samvos üyeleri, 28 Ekim akşamı ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Samsun Şubesinin organize ettiği fener alayına katıldılar..
Kortej Çiftlik Caddesi’ni bir uçtan bir uca doldurdu..

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir