29 EKİM 2017 ETKİNLİĞİ

29 EKİMDE YOLLARA “ATA” YAZIYORUZ!

Etkinlik Tanımı
29 Ekim’de  saat 14:00 de Türkiye çapında yapılacak ortak Vosvos Konvoy  etkinliği sonrasında SAMVOS ve SAKOFF  olarak ortak bir etkinlik ve ardından (Hava uygunluğuna göre) piknik programı yapma kararı alınmıştır.
Araçlarla Hareket Halinde yollara  ‘ATA’ yazacağız.
Bu etkinlik, Sakoff ve Samvos üyeleri tarafından düzenlenecek, hem etkinlik esnasında, hem de yapılacak dron ve fotoğraf çekimleri ile etkinlik sonrasında, web, sosyal medya, yerel ve ulusal basın aracılığı ile  Ata’mızı anma ve hatırlatma düsturu ile tasarlanmış orijinal bir etkinlik olarak planlanmıştır.

İlk görselde araçların üzerinde isimler yazılıdır. Bu isimler katılımcı üyelerimizin kesin yerlerini göstermektedir. Herkes önünde – yanında kimlerin olduğunu belirlemeli, konvoyda buna uygun yerleşmelidir.

Araçlar tek sıra konvoy halinde iken de katılımcıların yeri kesindir. Sıralama liste olarak görselde sağ tarafta yazılıdır.   Bu yerleşime uyulması harflerin araçlar hareket halinde iken hızla ve hatasız oluşturulabilmesi için çok önemlidir. Konvoy süresi boyunca harfler -yerleri sonradan belirtilecek- birkaç noktada tekrar tekrar oluşturulacaktır. Çekilen hava fotoğrafları medyaya servis edilecektir.

ATA yazısının oluşturulma düzeni aşağıdaki gibidir. (Resmi büyük açarak isimleri daha net okuyabilirsiniz- sağ klik >Resmi yeni sekmede aç!)
Genel Görüntü:

Harfler nasıl oluşturulacak?

Aşağıdaki görsellerde harflerin nasıl oluşturulacağı basit gif animasyonlarla anlatılmıştır.  Bu etkinlikte katılımcılar “Görevli” olarak nitelendirilecektir. Etkinliğin başarısı açısından Görevli arkadaşların yönergelere uyması önemlidir.

Konvoy geçişi esnasında araçlar tek sıra fakat KESİNLİKLE araç listesinde verilen sıra ile yerleşeceklerdir.
1. Grup: Birinci A harfikonvoy sırası,
1.Grup: “A” Konvoy sırasından harf sırasına geçiş.
(Bazı isimlerin yerleri değişmiştir. Doğru liste için üstteki genel görüntü görselini inceleyiniz.

2. Grup: T Harfi Konvoy Düzeni.

2. Grup: T harf oluşturma düzeni (Harfin tamamını SAKOFF  araçları oluşturacaktır.

3. Grup: ikinci A harf oluşturulması. İsmlerin son hali için Genel Görüntü isimli ilk resme bakınız.

Genel seyir düzeni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir